lukasz_teodorczyk_topgoal

Łukasz Teodorczyk z nowym kontraktem w Anderlechcie Bruksela!

26-letni napastnik Łukasz Tedorczyk związał się w czwartek nowym kontraktem z Anderlechtem Bruksela. Reprezentant Polski podpisał z Klubem umowę obowiązującą do 30 czerwca 2020 roku, a do stolicy Belgii przenosi się na zasadzie transferu definitywnego z Dynama Kijów. Do tej pory do Anderlechtu był wypożyczony.

– Wraz z Łukaszem uznaliśmy, że Anderlecht jest miejscem, w którym w dalszym ciągu będzie podnosił swoje umiejętności. Stąd też negocjowaliśmy umowę z Klubem, który był zdeterminowany, aby Łukasz został w Brukseli. Taka postawa Belgów również była przez nas pozytywnie odbierana, biorąc pod uwagę inne zapytania, jakie otrzymywaliśmy w kontekście transferu. Przed piłkarzem kluczowa faza sezonu, dlatego chcieliśmy zadbać o sprawy kontraktowe już teraz – mówi Marcin Kubacki, manager zawodnika.

– Minione dni mogę uznać za bardzo udane, na co oczywiście miało wpływ kilka czynników. Po pierwsze w niedzielę wygraliśmy w Czarnogórze i umocniliśmy się na pozycji lidera w walce o awans do Mistrzostw Świata, a po drugie dziś związałem się nową umową z Anderlechtem, z czego mogę się tylko cieszyć – mówi dla topgoal.pl Łukasz Teodorczyk, zawodnik Anderlechtu Bruksela.

– Ostatnio sporo się o tym temacie mówiło dlatego fajnie, że podpis złożony, temat za mną i teraz skupiam się tylko i wyłącznie na walce o Mistrzostwo Belgii. Czuję się w Brukseli komfortowo, drużyna jest zgrana, co pozwala mi regularnie zdobywać gole. Tu dostałem szansę, czułem od początku wsparcie trenera, dlatego zrobię wszystko co w mojej mocy, aby drużyna zakończyła sezon na pierwszym miejscu. To mój cel na najbliższe miesiące, oczywiście nie zapominając o Lidze Europy i ćwierćfinale z Manchesterem United. Czy myślę o koronie króla strzelców? Jestem napastnikiem, chcę strzelać gole – dodaje z uśmiechem Łukasz Teodorczyk.

Łukasz Teodorczyk zdobył w obecnym sezonie dla klubu ze stolicy Belgii łącznie aż 28 goli we wszystkich rozgrywkach, z czego 20 w samej lidze. Ma serię 7 meczów z rzędu z co najmniej jedną bramką. Wraz z Anderlechtem walczy o mistrzostwo kraju, a także o triumf w Lidze Europy, gdzie jego zespół w ćwierćfinale zmierzy się z Manchesterem United.

Other News